Плаксій VS Ушенко, або абсолютні рекорди Чемпіонату України з армліфтингу

Коли сформувалася остаточна номінація ЧУ 2018 було зрозуміло, що без рекордів не обійдеться. Але ніхто не міг подумати, що цьогорічний чемпіонат України принесе зміну майже всіх абсолютних рекордів України, а тим більше встановлення світових.

Звичайно головною окрасою чемпіонату став рекорд світу IronMind Людмили Гайдученко у вправі «Apollon’s Axle» — 132 кг., а між іншим Людмила оновила абсолютний рекорд України і у вправі «Rolling Thunder», тепер він складає 73 кг.

Перший день змагань, також, приніс зміну абсолютного рекорду України у вправі  «Rolling Thunder» у чоловіків. Артем Ушенко, дебютант  Всеукраїнських змагань з армліфтингу, але досить титулований Український стронгмен, у другій спробі зафіксував 108,5 кг. – рекорд України, та в третій спробі поліпшив його на 1,5 кг. і тепер абсолютний рекорд у цій вправі у чоловіків складає 110 кг.

Апогеєм чемпіонату стала заочна боротьба двох важковаговиків, і як наслідок новий абсолютний рекорд України у вправі «Apollons Axle». На прохання Київської обласної федерації армліфтингу, колегією суддів було прийнято рішення дозволити Артему Ушенко виконати три змагальні спроби «Apollon’s Axle» поза регламентом у перший день змагань без впливу на розподіл місць у в.к. понад 110, але з можливістю встановити рекорд України. І рекорд відбувся. Вже у другій спробі Артем фіксує 190 кг. – новий абсолютний рекорд.

Другий день змагань і, власне, заявки на перші спроби у «Акселі» прогнозували спокійний хід подій, без рекордів, але як завжди з напруженою боротьбою між спортсменами за п’єдестал пошани чемпіонату України. Не виключенням була заявка на першу спробу 170 кг. від Євгена Плаксія з якою він успішно справився. Друга спроба Євгена – 180 кг. і знову спроба вдала. Заявка на третю заключну спробу у 191 кг. виглядала авантюрою, але зал завмер від очікування рекордного підходу. У своєму індивідуальному стилі з потужним стартом та досить повільною, але впевненою фінальною частиною тяги Женя фіксує вагу тим самим встановивши новий абсолютний рекорд України та рекорд у ваговій категорії понад 110 кг. Це відбулося  на здивування і в той же час під бурхливі оплески глядацької зали, До речі,  Євген Плаксій є майстром спорту України з плавання та бронзовим презером Кубка Європи з плавання.

Ось так за два дні став важчим на 5 кг. абсолютний рекорд у «Акселі». Слід зазначити, що цей рекорд був найстаршим і належав спортсмену із міста Києва — Загоруйку Роману.
Ми з нетерпінням будемо очікувати наступну боротьбу на змагальному помості між Євгеном Плаксієм та Артемом Ушенком, але вже в рамках регламенту змагань.

Вашій увазі відео двох рекордів!

Share Button
One Comment

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *